Jak přestat dělat to, čím si škodíme, a začít dělat to, co je pro nás prospěšné?
Sem vložte podnadpis

Většinou moc dobře víme, jak bychom chtěli žít a co bychom chtěli dělat. Jenže to prostě z nejrůznějších důvodů neděláme, přestože věříme, že by pro nás byly některé aktivity mnohem prospěšnější, cítili bychom se díky nim mnohem líp a celkově bychom byli mnohem spokojenější.

Zdravá strava, přiměřená pohybová aktivita, smysluplná práce s fajn kolegy a dostatečnými příjmy, dobré vztahy, kvalitní partnerství, komfortní bydlení...

Kolem nás je spousta návodů, jak zdravě jíst, jaké všechny možné sporty jsou pro nás nejvhodnější, jak hezky bydlet, jak hodně vydělávat, jak si zlepšit vztahy, zkrátka jak opustit to, co nefunguje, a vykročit vstříc novým možnostem. Proč ale málokdy vykročíme?

Často totiž dáme přednost tomu, na co jsme zvyklí, a tedy co je pro nás známé a už svým způsobem pohodlné. Začít dělat něco jinak by pro nás znamenalo opustit svou bezpečnou komfortní zónu a dost možná také čelit strachu z nové činnosti: Zvládnu to? Jak to mám vlastně dělat? Co tomu řeknou ostatní? Co když selžu?

Udělat změnu může být namáhavé, protože to pro nás může znamenat vzdát se určité míry bezpečí a vydat se do neznáma. Výsledkem pak většinou bývá, že si řekneme, že nám to za to nestojí, že to vlastně až tak moc nechceme a že to naše staré známé je vlastně ještě docela dobré a dá se to vydržet.

Někdy se ale o změnu pokoušíme a skutečně se snažíme dělat něco jinak. Čím to je, že se nám přeci jen podařilo se odhodlat? Možná nás už dohnal ten "blbý pocit ze sebe sama" a prostě jsme se k tomu nějak donutili. Po čase ale většinou znovu sklouzneme ke svému původnímu chování. Nejspíš jsme totiž tu novou prospěšnější činnost až tolik dělat nechtěli, a proto jsme nechali zvítězit svůj starý návyk.

Jak se tedy dá už konečně s vybranou činností začít?

A jak v ní pak i dokázat vytrvat?

Nemám pro vás informace, jaké konkrétní potraviny nebo jaký druh pohybu je pro vás nejvhodnější. Nežiju váš život. Nabízím vám však princip, který bude fungovat v libovolné oblasti.

Začněte žít svůj vysněný život

Náš život je utvářen činnostmi. Naplňme si ho aktivitami, které nám dávají smysl. Ať už chcete začít jíst víc zdravě, častěji sportovat, změnit práci, zlepšit svoje vztahy a díky tomu se přiblížit žití svého vysněného života, osvojte si následující svépomocnou metodu, kterou pak budete moct využít v mnoha dalších oblastech změny vašich návyků. 

Vyzkoušejte on-line kurz Vysněný život
Co díky němu získáte?


První část - JAK ZAČÍT: 5denní program ZDARMA, který ve vás nastartuje proces změny

  • uvědomíte si, jak chcete žít v nejrůznějších oblastech svého vysněného života
  • zjistíte, která oblast je pro vás aktuálně nejdůležitější a co přesně chcete v nejbližších dnech změnit
  • porozumíte svým motivům, proč toužíte po dané konkrétní změně
  • naleznete řadu vlastních způsobů, jak tuto změnu uskutečnit
  • rozhodnete se udělat první krok a konečně začnete dělat to, co chcete


Druhá část - JAK VYTRVAT: 14denní výzva, díky které si svůj nový návyk udržíte

  • plynule navážete na uskutečněný první krok
  • připravíte si krizové scénáře pro nejrůznější situace, ve kterých by se chtěl o slovo přihlásit váš starý návyk
  • získáte nástroje, díky nimž se budete moct každý den podpořit k vytrvání ve vámi vybrané činnosti
  • dozvíte se, jakým způsobem můžete předcházet hrozícímu selhání i jak řešit případnou větší krizi
  • navíc budete mít možnost využít moji podporu prostřednictvím konzultací (jednu skype konzultaci máte k této části programu zdarma)

Může to pro vás být jen další nefunkční návod v řadě. Nebo vám to konečně může pomoct odstartovat váš vysněný život, protože se zaměříme nejen na to, že je potřeba být ve vámi vybraném směru aktivní, ale i na to, jak se pro to skutečně rozhodnout. Záleží jenom na vás, jak s touto nabídkou naložíte.

Tak co vy na to? Jdete do toho se mnou?