Tvoji blízcí ti nerozumí?

08.11.2023

Máš ve svém okolí někoho, kdo ti rozumí? Nebo toužíš po pochopení, které ale od tvých blízkých stále nepřichází? Potřebuješ sdílet, jenže kdykoliv se k tomu odhodláš, tak přijde jenom další bolest?

Možná to znáš: Když tě něco trápí, bojíš se s tím svěřit komukoliv blízkému. Máš totiž opakovanou zkušenost, že tě druzí neposlouchají nebo nevědí, jak na tvé sdělení reagovat, aby tě to nebolelo. Obvykle tvoji situaci bagatelizují ("Co tebe může trápit!"), převedou hovor na sebe ("Prosim tě, já to mám přece ještě mnohem těžší."), nebo ti začnou dávat rady, které ti ale vůbec nesedí ("Uvolni se trochu!" - "Zaměř se na práci a XY teď vůbec neřeš." - "A co takhle pobyt ve tmě?"). Vrrr.

Proč se to děje?

Naši blízcí se ve vztahu k nám snadno nechají zaplavit vlastními emocemi. Řadě z nich na nás totiž záleží a nechtějí, abychom se trápili. Obvykle chtějí, abychom se cítili líp, a bagatelizace, odvedení pozornosti a nevyžádané rady jsou jejich strategiemi, jakými se o to pokouší. Spousta lidí to neumí jinak.

Co s tím?

Druhé nezměníš, ale můžeš udělat změnu u sebe (a na ni pak případně mohou druzí reagovat změnou svého chování).

Jak?

1) Pojď do terapie.
Udělám maximum pro to, aby ses cítila přijatá, vyslyšená, pochopená. Díky tomu snáz přijmeš sama sebe a změníš, co potřebuješ. Nyní s možností příspěvku od vybraných pojišťoven.

Jak konkrétně ti může pomoct terapie? >>>

2) Osvoj si moji metodu, jak můžeš sama reagovat na svoje emoce – podporu od druhých už pak nebudeš tolik potřebovat. Získej video se 6 kroky, jak se stát sama sobě terapeutkou >>>

3) Nech všechno tak, jak to je. Změna se možná uděje nějak časem.

Jakou možnost si vybereš?