Co kdybys konečně zažila, že tě někdo přijímá a skutečně naslouchá tomu, co říkáš?


A co kdybys díky tomu dokázala líp přijímat sebe a naslouchat sobě?

Zatím to máš v životě zhruba takhle:

Možná dosud nejsi ve vytouženém partnerském vztahu, a ačkoliv by sis to přála, nepodařilo se ti ještě založit rodinu. Tvůj aktuální život dá shrnout do pár slov: práce a pak prázdno. Přestože se snažíš věnovat různým volnočasovým aktivitám, žádná z nich tě až tak nenaplňuje. Čekáš na to, až tě někde osloví tvůj budoucí životní partner, ale pořád se to neděje. Místo toho se ti v životě dějou různé jiné situace, po kterých teda rozhodně netoužíš.

Když tě něco trápí, bojíš se s tím svěřit komukoliv blízkému. Máš totiž opakovanou zkušenost, že tě druzí neposlouchají nebo nevědí, jak na tvé sdělení reagovat, aby tě to nebolelo. Obvykle tvoji situaci bagatelizují ("Co tebe může trápit!"), převedou hovor na sebe ("Prosim tě, já to mám přece ještě mnohem těžší."), nebo ti začnou dávat rady, které ti ale vůbec nesedí ("A zkoušela sis psát deník?" - "Zaměř se na práci a XY teď vůbec neřeš." - "A co takhle pobyt ve tmě?"). Vrrr.

Proč se to děje?

Naši blízcí se ve vztahu k nám snadno nechají zaplavit vlastními emocemi. Řadě z nich na nás totiž záleží a nechtějí, abychom se trápili. Obvykle chtějí, abychom se cítili líp, a bagatelizace, odvedení pozornosti a nevyžádané rady jsou jejich strategiemi, jakými se o to pokouší. Spousta lidí to neumí jinak.

Co kdybys je to dokázala naučit?

Ale jak?

Tím, že se to nejdřív naučíš sama.

Teď si určitě říkáš "ale já se nechci nic učit, ani nikoho nic učit, chci podporu pro sebe, chci konečně zažít, že mi někdo rozumí, že mám s kým sdílet a nebude to pro mě zraňující…"

Rozumím. Pojďme na to postupně.

Pro ženy, jako jsi ty, poprvé otevírám individuální psychoterapeutický program JÁ VE SVÉ SÍLE. Během 6 společných měsíců zažiješ, že jsi přijímaná a že mám maximální možnou snahu ti porozumět. Naučíš se, jak dávat takovou podporu i sama sobě. Až budeš chtít, budeš obdobnou podporu dávat i druhým. A oni se to od tebe začnou nenápadně učit.

Psychoterapeutický balíček JÁ VE SVÉ SÍLE je pro tebe vhodný, pokud:

  • chceš objevit svoji osobní sílu díky citlivě vedené individuální psychoterapii

  • toužíš po větší míře přijetí a sebepřijetí

  • chceš si víc porozumět a posunout se v tématech vztahu k sobě a k druhým

  • toužíš po komplexní podpoře na tvé cestě, abys mohla co nejčastěji zažívat pocit "nejsem na to sama"

  • dává ti smysl se setkávat nejen online, ale i osobně během procházek v přírodě

  • najdeš si čas na setkávání o víkendu, kdy se nebudeš muset pokoušet skloubit terapii s prací nebo jinými všedními povinnostmi

Co tě v programu čeká:

  • 7 online terapeutických setkání (7x 60 min.)

Zažiješ, že ti naslouchám. Pocítíš, že jsi přijatelná přesně taková, jaká jsi. Díky tomu snáz přijmeš sama sebe. Utřídíš si svoje myšlenky v tebou přinášených tématech a budeš-li chtít, rozhodneš se, co budeš chtít následně dělat.

  • 3 terapeutická setkání v přírodě (3 x 120 min.)

Zažiješ totéž, jako při online terapii, ale tentokrát v léčivém prostředí přírody a za chůze. Pohyb pomáhá v uvolnění napětí a dovede rozproudit podnětné myšlenky. Pohyb také nevyhnutelně přináší posun – doslova tedy nebudeme stát na místě, a to jak fyzicky, tak duševně.

  • individuální podpora v uzavřené fb skupině, kde budeš jen ty a já

Prostor pro tvá sdílení. Navíc tě seznámím se svou PUZZLE metodou, díky níž se snáz naučíš, jak sama na sebe terapeuticky reagovat, a tedy jak se stát sama sobě terapeutkou. Totéž pak můžeš používat vůči druhým a ti to od tebe rádi odkoukají.

  • 6měsíční spolupráce

Zahrnuje výše zmíněných 10 terapeutických setkání cca po 2 týdnech a každotýdenní podporu v mini fb skupině.

Kolik tě to bude stát?

Přestože pro tebe bude mít tento program nejspíš hodnotu k nezaplacení, nabízím ti jej nyní pouze za cenu zmíněných 10 setkání (tj. za cenu 13ti hodin mé terapeutické práce) a zbytek (podpora ve fb skupině, práce s PUZZLE metodou) máš ode mě ZDARMA. Jedná se o zaváděcí cenu, která se už při dalším otevření programu nebude opakovat.

18.700,- Kč

JÁ VE SVÉ SÍLE je intenzivní program, který z mé strany zahrnuje velké množství péče. Proto je počet míst v tomto programu velmi omezený (1-2 místa). Máš nyní jedinečnou příležitost si jedno z těchto míst rezervovat pro sebe.

Navíc můžeš využít příspěvek na terapii od 5 ze 7 zdravotních pojišťoven. A kdyby zrovna tvoje pojišťovna na terapie nepřispívala, zkus se poptat na personálním oddělení tvého zaměstnavatele, zda můžeš na terapii využít svoje benefitové prostředky nebo příspěvky z FKSP.

Představ si…

Co kdybys konečně našla člověka, který ti skutečně naslouchá a snaží se ti opravdu porozumět?

Co kdybys díky tomu dokázala dávat takovou podporu i sama sobě, případně i druhým lidem?

Co kdybys konečně zažila, že jsi přijatelná taková, jaká jsi tady a teď?

Co kdyby ses díky tomu dokázala víc přijmout i ty sama?

Co kdybys pocítila, že je tu pro tebe někdo, kdo věří, že dosáhneš toho, co si přeješ?

Co kdybys díky tomu dokázala v dosažení svých cílů uvěřit i ty sama?

Co kdybys pak svých cílů skutečně dosáhla?

Půlroční psychoterapeutický balíček JÁ VE SVÉ SÍLE je mojí novou službou, ale chci s tebou sdílet, jak se se mnou cítila např. Luba, která se mnou zažila 6 půlhodinových terapeutických konzultací během procházek v přírodě:

Říkáš si – "to by se mi taky líbilo, ale…"

Nevím, jestli je to tak úplně pro mě. Nevím, jestli spolu budeme ladit. Nevím, jestli 10 setkání není málo nebo naopak moc. Opravdu toho všeho dosáhnu i já? Za tolik nejistoty je to pro mě hodně peněz.

Chápu tvoje obavy. Pojďme se na ně podívat blíž:

Nevím, jestli je to tak úplně pro mě.

Z programu budou nejvíc těžit ženy ve věku 30-40 let, které zatím nemají vytoužený partnerský vztah a založenou rodinu. Balíček ti padne jako ulitý, pokud se tvůj život dá shrnout do pár slov: práce a pak prázdno. Přestože se snažíš věnovat různým volnočasovým aktivitám, žádná z nich tě až tak nenaplňuje. Čekáš na to, až tě někde osloví tvůj budoucí životní partner, ale pořád se to neděje. Místo toho se ti v životě dějou různé jiné situace, po kterých teda rozhodně netoužíš (např. ti matka naplánovala společnou dovolenou nebo tě šéf přeřadil na jiné oddělení). Štve tě, že za tebe rozhodují druzí a toužíš to změnit. Trápíš se tím, že ti druzí nerozumí a nedovedou na tebe citlivě reagovat. Přeješ si: Kéž bych tak mohla být nezávislá na jejich reakcích!

Balíček pro tebe není vhodný, pokud ti nevyhovuje jeho formát, nebo pokud bys často potřebovala měnit termíny, na kterých se spolu dohodneme. Program se také nezaměřuje na léčbu psychiatrických diagnóz, nicméně jeho vedlejším efektem může být např. zmírnění úzkostí.

Nevím, jestli spolu budeme ladit.

Sympatie vůči tvojí terapeutce jsou důležité a poznat mě pouze skrze texty nebo videa nemusí být dostačující, tomu rozumím. Pomoct s rozhodnutím, zda do půlročního programu vstoupíš, ti může zkušební konzultace. Napiš si na maierova.martina@gmail.com o cenově zvýhodněnou seznamovací 30minutovou konzultaci za 250,- Kč, pokud jsi ji ještě neabsolvovala. Během konzultace budeš mít možnost blíž poznat, jak pracuji, a ujasnit si vše pro to, aby ses mohla ohledně naší další spolupráce dobře rozhodnout.

Nevím, jestli 10 setkání není málo nebo naopak moc.

Přesně daný počet setkání má své výhody i nevýhody. Pokud ti víc vyhovuje nahodilost, pak pro tebe bude vhodnější objednávat si jednotlivé konzultace mimo tento balíček. V takovém případě však přijdeš o benefity, které by ti přinesla naše ucelená spolupráce včetně podpory v naší individuální fb skupině. Záleží na tom, co je pro tebe důležitější.

Pokud naopak tušíš, že bys potřebovala víc než 10 setkání, pak není problém se po skončení půlročního programu domluvit na další spolupráci. Jednotlivé možnosti ti následně ráda představím. K některým z nich se ti otevřou dveře právě jen díky tomu, že projdeš půlročním programem JÁ VE SVÉ SÍLE.

Opravdu toho všeho dosáhnu i já?

Výsledky terapie se skutečně těžko slibují, protože jsme každý natolik individuální a nacházíme se ve své jedinečné situaci. Proto je součástí nabídky zejména to, co ti budu dávat já, protože to jediné mám možnost ovlivnit. A také to je to, za co skutečně platíš – za to, co ti dám. To, co si z toho vezmeš a co s tím uděláš, to je už skutečně na tobě. Já ti však budu fandit, abys to využila tak, jak budeš potřebovat. Budu dělat maximum pro to, abych vytvořila podmínky, díky kterým se ti to podaří.

Za tolik nejistoty je to pro mě hodně peněz.

Je pro mě důležité, aby sis svůj vstup do programu dobře zvážila. Ráda ti k tomu dodám jakékoliv informace, aby ses mohla dobře rozhodnout. Napiš si na maierova.martina@gmail.com o cenově zvýhodněnou seznamovací 30minutovou konzultaci za 250,- Kč, jestliže jsi ji dosud neabsolvovala. Během konzultace budeš mít možnost blíž poznat, jak pracuji, a ujasnit si vše pro to, abys udělala pro sebe dobré rozhodnutí. Zároveň platí, že nejistota je v životě všudypřítomná. V terapii se ji můžeš učit unášet.

Pojďme do toho spolu.

Moje jméno je Martina Maierová a jako psycholožka, terapeutka a lektorka podporuju ženy v objevení jejich osobní síly, aby díky ní zvládaly životní těžkosti s větší lehkostí.

Při své práci (ať už v terapii nebo při vzdělávání) se opírám o člověkem centrovaný přístup (PCA – Person Centered Approach dle C.R.Rogerse).

Jsem absolventka psychoterapeutického výcviku v Integrativní rodinné terapii a řady nejrůznějších kurzů (motivační rozhovory, krizová intervence, práce se skupinou, koučování, rodinné poradenství, mediace atp.) Od roku 2018 jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku v PCA a také jsem dlouholetou účastnicí seberozvojové encounterové skupiny.

Práci s lidmi jsem se začala věnovat v roce 2006 a většinu času jsem se pohybovala v neziskových organizacích poskytujících sociální služby osobám v náročných životních situacích a komplikovaných mezilidských vztazích. V soukromém životě jsem hlavně máma dvouleté dcery.

Poslechni si, jak konkrétně může vypadat terapie se mnou:

Co by tě ještě mohlo zajímat:

Přes jakou platformu probíhají online konzultace?

Pro online konzultace používám Skype. Ráda ti následně pošlu odkaz na jeho stažení i na to, jak mě na Skypu najdeš.

Kde budou probíhat venkovní konzultace?

K terapeutickým procházkám využijeme krásná přírodní místa v dobře dostupné Praze, příp. v jejím okolí.

Kdy budou konzultace probíhat?

Konzultace budou obvykle probíhat v sobotu v liché kalendářní týdny (online konzultace odpoledne nebo večer, venkovní konzultace dopoledne). Na možné termíny online konzultací je možné se podívat do mého rezervačního systému (výhled na možnosti v nadcházejících 90 dnech) - napiš mi na maierova.martina@gmail.com a pošlu ti odkaz. Termíny venkovních konzultací domluvíme individuálně.

Jak bude probíhat tvoje podpora ve fb skupině?

Každý týden pro tebe připravím jeden příspěvek, pod který můžeš sdílet. Každý týden můžeš očekávat minimálně jednu moji reakci komentářem na tvůj komentář. Odpovídám do 48 hodin.

Navíc každý měsíc ti nabídnu příspěvek s možností ohlédnout se za uplynulým měsícem a stanovit si vizi na měsíc nadcházející.

Co však považuji na této mini fb skupině nejcennější, je moje PUZZLE metoda, kterou ti ve fb skupině představím a díky které si budeš moct dávat terapeutickou podporu sama. V naší malé fb skupině se budeš učit PUZZLE metodu vůči sobě používat, postupně v ní budeš získat větší jistotu a osvojíš si svůj jedinečný styl, jak být sama sobě tou nejlepší možnou terapeutkou.

Do kdy se můžu do programu přihlásit?

Do naplnění vypsané kapacity. V tuto chvíli program otevírám max. pro 2 ženy. Další možnost bude až poté, co se mi tato kapacita opět uvolní (a nebo co si ji uvolním díky ubrání jiných aktivit).

Mám ještě jinou otázku a nevidím tu na ni odpověď.

Napiš mi ji na maierova.martina@gmail.com a ráda ti ji zodpovím.


Připravená objednat?

Těším se na tebe!

Martina